- PARTNEŘI PROJEKTU Rebels Racing SATURN 6   

                       
                    
               
               


Přidej se

Lákají Tě nové zkušenosti, práce v týmu na společném cíli, nové kontakty, nebo máš prostě rád motorsport?
Konstruktér/kaPersonální manažerkaWebmaster/kaMarketingový/á specialista/kaTechnický/á nákupčíHosteskaPR manažer/ka


Reportáž z Formula Student Germany 2008


14.02.2009 17:00:00

Reportáž z Rebelské návštěvy FSG 2008 na Hockenheimu.
Valentýnský dárek všem zamilováným do motorsportu a studenských formulí zvláště...

Již poněkolikáté se v půlce srpna konalo na německém okruhu Hockenheim každoroční klání Formula Student Germany. Jelikož se jedná o nejbližší a nejsnáze dosažitelný závod Formula Student/SAE, rozhodli jsem, že tam nemůžeme chybět alespoň v roli diváků. Sedli jsme tedy do auta v sestavě já, Ondra a fanda Rebelů Lukáš a vyrazili směr Hockenheim, kde se k nám přidal i náš odborný konzultant Broňa.


Azyl v Sandhausenu aneb Rebelové s Pepou Dubským

Celé klání je rozloženo do několika dní, ve kterých se konají technické přejímky formulí, prezentace jednotlivých týmů, ale hlavně samotné jízdní disciplíny, a tedy to nejzajímavější, co je možné vůbec vidět.


Areál FSG 2008

Rozhodli jsme se pro návštěvu místa činu v sobotu, kdy bylo možno shlédnout jak technické přejímky a testy, tak postupně všechny dynamické disciplíny krom Endurance, na kterou jsme viděli pouze kvalifikaci, tedy Autocross.


Hamburg v plné palbě na trati Autocrossu

Vše se odehrávalo na vyhrazené ploše mimo samotnou závodní dráhu, což bylo pro nás trochu zklamáním. Pouze test zrychlení (Acceleration Event) se jel na cílové rovince Hockenheimu.


Darmstadt na startu Acceleration Eventu

Naopak velkým překvapením byla možnost dostat se jako diváci do celého zázemí soutěže, tedy jednotlivých boxů a vidět týmy v akci při posledních úpravách, opravách, ale i téměř stavbě vozu.


Japonská formule v boxech

Bylo možno shlédnout neuvěřitelné panoptikum týmů z celého světa. Zvláštní obdiv patří asi několika borcům, kteří přijeli až z Indie. Podle toho, co jsme viděli, na své formuli pracovali nepřetržitě po celou dobu závodu. Přestože se jim pak nepodařilo splnit veškeré technické požadavky a do závodního klání nenastoupili, odjížděli s nadšením a pocitem, že si aspoň částečně splnili svůj sen.


Indové a jejich formule

Ale abych nezapomněl na to nejdůležitější, naším hlavním úkolem byla "špionáž". Aneb co bychom to byli za inženýry, kdybychom si nezajistili dostatek materiálů, ze kterých můžeme čerpat. Jak se však ukázalo, o „špionáž“ v podstatě ani nešlo, neboť všichni se velmi rádi pochlubili vším, co se jim povedlo. Ale co nás překvapilo ještě víc i vším, co se jim nepovedlo. Získali jsem tím dobrou představu o tom, čeho se máme při konstrukci vyvarovat a co naopak použít.


Hamburg a zástavba motoru

Zkrátka vůně benzínu a spálených pneumatik, spolu se spoustou různě navržených formulí všude kolem, je asi ta nejlepší motivace a inspirace, kterou se nám mohlo dostat.


Turín na trati Autocrossu

Výsledky soutěže nebudu snad ani uvádět, protože vítězem tu byl v podstatě každý, kdo se zúčastnil.Ale na druhou stranu možnost vidět u některých týmů techniku, za kterou by se nemusela stydět ani Formule 1, vypovídá o vysoké úrovni celé soutěže.


Poster s technickými řešeními

Zlepšení soutěžících je rok od roku tak velké, že časy dosažené loňským vítězným autem řízeným profesionály z DTM (Schneider a Rockenfeller), byl letos překonán hned několika týmy.


Stuttgartské dělo

Konzervativní kokpit formule z Kemptenu

V naších očích je tak Formula Student Germany tím, co se chystáme příští rok vyhrát, neboť správný Rebel nekouká jenom z povzdálí.


Po náročném dni zasloužený odpočinek pro všechnyAutor: Jan Vích


Podpořte nás !

Zaštícení projektu:
Zavodní program 2012:*6.-7.6.2012 Autosalon Grand Prix
Autosalon zrušen :-(11.-15.7.2012 Silverstone17.-20.7.2012 Red Bull Ring, Spielberg17.-20.8.2012 Györ

*V případě, že se závod bude konat.

Zavodní program 2013:*4.-5.4.2013 Autosalon Grand Prix

*V případě, že se závod bude konat.


Členství v:

• Copyright © by Rebels Racing IT services, 2012 at SNA