- PARTNEŘI PROJEKTU Rebels Racing SATURN 6   

                       
                    
               
               


Přidej se

Lákají Tě nové zkušenosti, práce v týmu na společném cíli, nové kontakty, nebo máš prostě rád motorsport?
Konstruktér/kaPersonální manažerkaWebmaster/kaMarketingový/á specialista/kaTechnický/á nákupčíHosteskaPR manažer/ka


Premiéra Rebels Racing Kart Race 2009 v lize A = 1. vítězství


26.07.2009 10:00:00

Tým Rebels Racing ovládl první závod v Kart Race 2009 v lize A a ujal se vedení v šampionátu. Podařilo se tak při premiéře týmu v nejvyšší lize Kart Race.

Po vítězství v sérii B seriálu závodů Kart Race v loňském roce nastupoval tým Rebelů do nové sezony v očekávání mnohem náročnějších soubojů v prestižnější sérii A. Organizační změny v pořadatelském týmu i celé filozofii závodů Kart Race však způsobily značně opožděný start prvního podniku letošní zkrácené sezony. Osvědčená loňská sestava Rebelů (Broňa Růžička)/ Ondra Suchomel/Kuba Gurecký) se tak lehce rozehřála předsezoním vytrvalostním závodem v Teplicích, kde týmovou soupisku rozšířili i někteří další členové technického týmu, nicméně ostrý start se teprve s napětím očekával ….

Místem prvního měření sil se po rozhodnutí organizační rady stala zbrusu nová motokárová dráha v Chebu. Parametry tratě jejíž cílem je budoucí pořádání mezinárodních motokárových podniků naznačovali, že se bude jednat o velice atraktivní klání. Formát závodu byl zvolen s ohledem na dostatečnou šířku tratě jako spravedlivý sprint a dalo se čekat, že o ostré souboje nebude nouze. Rebels Racing odstartovali do první série jízd velmi dobře a pomalu se začala rýsovat šance na velmi dobré umístění. Proměnlivé počasí s deštěm přispělo k zisku několika pozic, což znamenalo, že před startem druhých rozjížděk bylo potřeba nastoupený trend udržet. V ostrých soubojích až do posledních metrů (a to doslova) však Rebelové dokázali zabojovat a odměnou byl naprosto neuvěřitelný výsledek. V prvním závodě série A se tak nováček mohl radovat z naprosto nečekaného vítězství, které zaskočilo naprostou většinu konkurentů.

Broňa : „Doufali jsme, že by jsme se mohli umístit někde ve středu pole, jako reálný cíl. Nicméně závod se pro nás vyvíjel natolik dobře, že jsme to dokázali dotáhnout až do konečného vítězství. V  dalších závodech můžeme být lehce optimističtí, ale bude hodně těžké toto umístění potvrdit. Jinak závod i trať bylo opravdu super, místy to bylo hodně ostré závodění, ale zlatá je naše …“

Ondra: "Byl to fér závod."

Kuba: „Na těchto závodech sem se opravdu bavil. Káry i trať super a ještě k tomu se zadařilo. První závod a hned výhra mi trošku zvedla sebevědomí a trochu jsem se uklidnil, že to v tom áčku taky nějak půjde.“

Reportáž ze závodu na www.kartrace.czAutor: Ondřej Suchomel


Podpořte nás !

Zaštícení projektu:
Zavodní program 2012:*6.-7.6.2012 Autosalon Grand Prix
Autosalon zrušen :-(11.-15.7.2012 Silverstone17.-20.7.2012 Red Bull Ring, Spielberg17.-20.8.2012 Györ

*V případě, že se závod bude konat.

Zavodní program 2013:*4.-5.4.2013 Autosalon Grand Prix

*V případě, že se závod bude konat.


Členství v:

• Copyright © by Rebels Racing IT services, 2012 at SNA